kolumny zasilające na sale operacyjne oraz OIT

 

Kolumny zasilające integrują w sobie wszystkie dostarczane z różnych źródeł media, niezbędne dla pacjenta i personelu medycznego. W zależności od potrzeb mogą być wyposażone w gniazda elektryczne, teleinformatyczne, systemy alarmowe, punkty poboru gazów medycznych. Kolumny stanowią podstawę dla półek, szyn medycznych, uchwytów dla monitorów pomp infuzyjnych oraz innego niezbędnego w danym pomieszczeniu sprzętu. W zależności od konfiguracji, kolumny możemy podzielić funkcjonalnie na:

  • anestezjologiczne
  • chirurgiczne
  • endoskopowe
  • sal OIT

Wszystkie kolumny zasilające są w całości wykonane ze specjalnie wytłaczanych, anodowanych i na życzenie malowanych proszkowo profili aluminiowych.
Kolumny mogą być montowane do różnego rodzaju stropów. W zależności od potrzeb mogą posiadać pojedyncze lub podwójne ramiona pionowe i poziome o różnych długościach.
Konsole robocze konfigurowane są w zależności od wymagań i przeznaczenia. Wszystkie elementy ruchome osadzone są na łożyska wysokiej klasy. Stabilizacja kolumn w wymaganej pozycji realizowana jest za pomocą hamulców ciernych lub/i pneumatycznych. Niektóre modele posiadają możliwość wykonania ruchu pionowego lub kątowego za pomocą siłowników elektrycznych.

Kolumny zasilające są wyrobami medycznymi wykonanymi oraz testowanymi zgodnie z europejskimi normami i oznaczone znakiem CE 0653

 

*kolumny zasilające, kolumny medyczne, kolumny chirurgiczne, kolumny anestezjologiczne, kolumny na OMOM, kolumny operacyjne*

Zapytaj o ten produkt!