Parawany składane, kurtynowe PLIO®

Nowe rozwiązania w zakresie parawanów medycznych

System parawanów PLIO® to nowa propozycja parawanów kurtynowych mocowanych do sufitu i ścian powstała z myślą o obiektach, w których bardzo istotne jest zachowanie wysokiego stopnia higieny. System jest idealny dla Użytkowników, których koncepcja higieny przeciwna jest stosowaniu klasycznych zasłon parawanowych, wymagających regularnego czyszczenia i dezynfekcji.
PLIO® może służyć nie tylko ochronie prywatności pacjentów i osób wymagających opieki, ale także jako ekran do zachowania prywatności i osłona przeciwbryzgowa w łazienkach lub jako idealny podział pomieszczeń medycznych.
System PLIO® jest niezwykle szybki w użyciu (rozkładany) jak i w błyskawicznie składany w celu zaoszczędzenia przestrzeni bez zajmowania dodatkowego miejsca.
Powierzchnie paneli są gładkie i odpowiednie do zastosowania wszystkich dostępnych na rynku środków dezynfekujących. Połączenia pomiędzy poszczególnymi panelami są również gładkie i równe. Pomaga to uniknąć przestrzeni, gdzie może gromadzić się brud lub drobnoustroje. Połączenia są elastyczne i równocześnie wystarczająco mocne, by chronić je przed rozdarciem, nawet przy dużym obciążeniu. Panele w systemie PLIO® oferują jednocześnie sztywność wymaganą do ręcznej dezynfekcji powierzchni.
 

Projekt produktu:

Higiena zaczyna się na etapie projektu. Panele nie posiadają narożników i kątów co powoduje łatwe czyszczenie i dezynfekcję.
 

Skład materiału:
Panele wykonane są z twardego PVC, połączenia z miękkiego PVC, bez ftalanów
Czystość i dezynfekcja są priorytetowe przy wyborze materiałów wymaganych do wytwarzania produktu. Ma to na celu osiągnięcie optimum w przypadku zabrudzenia i zanieczyszczenia mikrobiologicznego. Unika się porowatych oraz chłonnych powierzchni.
 

Czyszczenie i dezynfekcja: Testujemy i dokumentujemy materiały, z których wykonane są nasze produkty, pod względem ich naturalnego zanieczyszczenia mikrobiologicznego oraz dokumentujemy ich zdolność do czyszczenia i dezynfekcji przy użyciu dostępnych w handlu detergentów i środków dezynfekujących.
Klasa odporności ogniowej: zgodne z DIN EN 13501, B – s2 d0

Pielęgnacja: dostępnymi w handlu detergentami i środkami dezynfekującymi

Parametry techniczne

Panele dostępne w 5 kolorach (wg palety RAL)
Łącznik paneli w kolorze RAL 1013
Minimalna ilość paneli: 3 = 90 cm
Maksymalna ilość paneli: 10 = 300 cm

Wymiary

Szerokość rozsuniętego parawanu
3-panelowy 90 cm
4-panelowy 120 cm
5-panelowy 150 cm
6-panelowy 180 cm
7-panelowy 210 cm
8-panelowy 240 cm
9-panelowy 270 cm
10-panelowy 300 cm

Kółka parawanowe
Specjalne półotwarte kółka z obrotowym haczykiem instalowane są w sposób stały umożliwiając całkowite złożenie kurtyn w sposób łatwy i szybki.
 

Idealne połączenie:
System PLIO® i system ropimex® RVS to jeden system z dowolną liczba opcji dający rozwiązanie
przy skośnych ścianach, ostrych kątach, zapewniający łączniki ścienne z możliwością regulacji kąta do 180⁰.

 

Zapytaj o ten produkt!